Another World


 kategorie: arkady
 rating: 91 %
 rok výroby: 1991
 společnost: Delphine Software
 velikost: 1125 kB
 downloadů: 343
 download: another.zip, (2)
 melodie: -
 čeština: -
 podobné hry: -

   Jedna z nejkrásnějších her, co se mi kdy dostala do rukou. Představte si, že jste vědec a pracujete na obřím částicovém urychlovači. Jednoho dne přijedete svým autem do práce, zaparkujete před budovou a jdete dovnitř. Na dnešní den plánujete experimenty s částicemi antihmoty. V klidu se posadíte do svého křesla u počítače, spustíte urychlovač a nic zlého netuše si otevřete plechovku limonády. Všechno probíhá, jak má. Co se děje venku vás vůbec nezajímá. Jenže to je právě chyba. Obrovská bouřka způsobí tragickou nehodu urychlovače a vy jste vzniklou červí dírou přeneseni v čase a prostoru na zcela neznámý cizí svět.
   Přestože Another world nedosahuje grafických kvalit Prince of Persia, je to hra, na kterou se nedá zapomenout. Napínavý avšak tragický příběh hlavního hrdiny z ní dělá jednu z nejlepších plošinovek ze začátku devadesátých let. Navíc je obdivuhodné, jak z této na první pohled jednoduché hry a uprostřed ponuré atmosféry celého děje vyzařuje nade vše přátelství mezi hlavním hrdinou a jedním ze zajatců, kterému pomůžete utéct ze spárů otrokářské společnosti jež vás i jeho zajme. Ostatně nebýt jeho, nemohli byste hru dohrát, protože to bude právě on, kdo vám v posledním a rozhodujícím souboji zachrání život.
   Zkrátka jestli chcete nějakou hru opravdu prožít naplno, pak Another World je ta nejlepší. Dodneška mám v živé paměti okamžik, kdy jsem hru dohrál do konce a objevili se závěrečné titulky. Už v ten moment jsem věděl, že mi tahle hra bude hodně chybět. Škoda, že se nedočkala pokračování.
  

- zpět na seznam arkád -Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Prince of Persia 2 93 %
 2.  Prince of Persia 92 %
 3.  Another World 91 %
 4.  Flashback 86 %
 5.  Aladdin 85 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Bomberman 494
 2.  Prince of Persia 466
 3.  4D Prince of Persia 430
 4.  Dyna Blaster 379
 5.  Prince of Persia 2 375
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U