Civilizace 2


 kategorie: strategie
 rating: 96 %
 rok výroby: 1996
 společnost: Microprose
 velikost: 21323 kB
 downloadů: 1980
 download: civilizace2.zip
 midi: -
 čeština: civ2cz.zip
 podobné hry:

Civilizace,
Civilizace pro windows

   A nyní příchází důstojné pokračování nejslavnější strategie všech časů, Civilizace 2. Scénář příběhu asi netřeba představovat a tak popíšu jen významné změny, které jsem při hraní této téměř dokonalé hry postřehnul.
   Vše začíná tak jako v předchozím díle mnoho tisíc let před Kristem. Tou dobou založí skupinka osadníků kdesi na planině malé městečko a jejich bojovníci se tak mohou vesele pustit do průzkumu okolního terénu. Jak městečko roste, rozvíjí se i schopnosti a znalosti vašeho národa. Až potud je vše naprosto stejné jako v předchozím díle. V čem se však oba díly odlišují je rozmanitost možností, jež vám hra poskytuje. Rozrostly se druhy terénu a významné suroviny, které lze těžit, rozrostlo se množství vojenských jednotek, jež můžete vyrábět, stejně tak se zvětšil počet divů světa, které můžete ve svých městech stavět, přibyly činnosti, které mohou vaše jednotky vykonávat, přibyly diplomatické možnosti pro vaše vyjednavače, posílil význam obchodu a inteligence, rozšířilo se množství objevů a vynálezů ... zkrátka všechno je mnohem lepší a mnohem propracovanější než v předchozím díle a to i přes to, že první díl Civilizace se zdál být naprosto dokonalý.
   Abych nezapomněl, přibyla jedna hodně zajímavá věc. Nemusíte hrát hru od úplného začátku, ale můžete odstartovat z některé z předprogramovaných pozic. Díky tomu si můžete vyzkoušet jak by se vám vládlo coby Alexandru Makedonskému, či zda by jste dokázali rozdrtit Římany a vyhrát válku o Sicílii jako vůdce Kartágských barbarů Hannibal. Rozhodně nemůžu na těchto pár řádcích popsat všechny novinky, které stojí za vyzkoušení. O jejich nalezení se budete muset postarat sami.
   Co dodat? Snad jen popřát spoustu radosti ze hry.
  
UPOZORNĚNÍ: Hra je k dnešnímu dni stále chráněna autorskými právy podle IDSA a její šíření je ilegální. Z toho důvodu byl dočasně pozastaven download.
 

- zpět na seznam strategických her -Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Civilizace 2 96 %
 2.  Civilizace pro windows 95 %
 3.  Civilizace 94 %
 4.  Colonization 90 %
 5.  Warcraft 88 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Civilizace 2 1980
 2.  Civilizace pro windows 1776
 3.  Civilizace 1643
 4.  UFO - enemy unknow 1466
 5.  Colonization 1442
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U