Dune 2: Building of a Dynasty


 kategorie: strategie
 rating: 80 %
 rok výroby: 1991
 společnost: Westwood Studio
 velikost: 3994 kB
 downloadů: 1373
 download: dune2.zip, (2)
 midi: dune2.mid
 čeština: -
 podobné hry: Dune

   Kdesi daleko ve vesmíru, ve vzdálené sluneční soustavě obíhá planeta se jménem Dune. Je to svět plný skal a písku ale je to zároveň jediné místo ve vesmíru, kde lze najít a těžit zázračné koření, s jehož pomocí lze konat neuvěřitelné věci. Kdo ovládne těžbu koření, ovládne celou planetu. Kdo ovládne planetu, ovládne téměř celý vesmír.
   Atreides, Ordos a Harkonnen jsou tři kmeny, jež se rozhodnou o Dunu bojovat. Jen jeden z nich však může zvítězit. Všichni ostatní zůstanou navždy zapomenuti v historii dějin. A tak stojíte na prahu války, která může pro vás znamenat blahobyt až do smrti, ale stejně tak můžete skončit jako bezbranný otrok v rukou nepřítele.
   Dune 2 je volné pokračování známé hry. Stala se však tak slavnou, že svým úspěchem překonala i svého předchůdce. Jak už bylo naznačeno, můžete bojovat za jeden ze tří různých kmenů, kteří se rozhodnou získat planetu pro sebe. Čeká vás tvrdý a nelítostný boj, kde není čas na slitování a kdy nepřítel čeká na každý váš chybný krok. Chcete-li vyhrát, musíte co nejdřív zahájit těžbu koření a budovaní mocné armády. Vaše základna musí být dobře chráněná jinak zemřete dřív, než boj vůbec vypukne. Čím více se budete blížit úspěchu, tím bude odpor protivníka zoufalejší a urputnější. Dokud nepadne poslední muž nepřítele, nebudete mít vyhráno.
   Ti z vás, kteří četli známou knihu, na jejíchž motivech jsou založeny obě hry si jistě všimnou, že zvláště druhý díl má s originálem jen pramálo společného. To však ale vůbec nevadí. Vždyť co by to bylo za hru, kdyby programátoři neměli svoji vlastní fantazii. Pokud jste ale knihu nečetli, rozhodně si ji někde sežeňte. Myslím, že vás pak hra bude bavit ještě víc. Konec konců, nedávno byl dokonce podle oné knihy natočen celovečerní film.
  

- zpět na seznam seznam strategických her -

Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Civilizace 2 96 %
 2.  Civilizace pro windows 95 %
 3.  Civilizace 94 %
 4.  Colonization 90 %
 5.  Warcraft 88 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Civilizace 2 2017
 2.  Civilizace pro windows 1811
 3.  Civilizace 1683
 4.  UFO - enemy unknow 1493
 5.  Colonization 1466
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U