Master of Orion


 kategorie: strategie
 rating: 83 %
 rok výroby: 1992
 společnost: Microprose
 velikost: 5223 kB
 downloadů: 1270
 download: orion.zip, (2)
 midi: orion.mid
 čeština: -
 podobné hry: -

   Vesmír je tak obrovský, že kdyby existoval život jenom na Zemi, bylo by to neuvěřitelné plýtvání prostorem (viz slavný americký sci-fi film: Kontakt:-). Jen málokdo dnes pochybuje o existenci života i na jiných planetách. A co teprve, když bytosti z cizích světů jsou stejně inteligentní jako my, stejně rozpínavé jako my a stejně ambiciózní jako my? Pak tu máme problém. A to dost podstatný.
   Master of Orion je hra ve své podstatě velmi podobná Civilizaci. Vše začíná na jedné malé planetce, kroužící kolem úplně obyčejného slunce, avšak přibližně tak kolem roku 2500. Vaše technologická úroveň již dovoluje cestovat na blízké hvězdy v rámci vaší galaxie. Některé z nich lze dokonce i osídlit, tedy samozřejmě pokud zde objevíte vhodnou planetu. Problém je v tom, že nejste ve vesmíru sami. Podobné kolonizační úmysly jako vy má ještě několik jiných ras obývajících různé kouty galaxie. A tak nezbývá nic jiného, než o planety vhodné pro život bojovat. Šance na úspěch je podmíněna celou řadou faktorů, technologickou úrovní počínaje a počtem obyvatelstva konče. Zkrátka a dobře rozvíjíte své kolonie, budujete nové a moderní rakety, vyrábíte kvalitnější zbraně, objevujete nové technologie, transformujete životní prostředí na nevhodných planetách, vyjednáváte s protivníky, uzavíráte koalice a v krajních případech vedete války.
   Rozhodně vás opět čeká strategicky náročná hra, plná mimozemšťanů, robotů, laserových a nukleárních děl a celé řady dalších sci-fi artefaktů. Máte-li tedy rádi vesmírné šarvátky, pak Master of Orion je hra pro vás.
  

- zpět na seznam strategických her -
Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Civilizace 2 96 %
 2.  Civilizace pro windows 95 %
 3.  Civilizace 94 %
 4.  Colonization 90 %
 5.  Warcraft 88 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Civilizace 2 2017
 2.  Civilizace pro windows 1811
 3.  Civilizace 1683
 4.  UFO - enemy unknow 1493
 5.  Colonization 1466
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U