Simcity


 kategorie: strategie
 rating: 65 %
 rok výroby: 1989
 společnost: Maxis Software
 velikost: 471 kB
 downloadů: 1330
 download: simcity.zip, (2)
 midi: -
 čeština: -
 podobné hry: Simcity 2000

   Další stařičká hra, která byla ve své době absolutní bombou. Dnes je sice už dávno překonaná, ale to jí neubírá vůbec nic na kráse. Představte si, že jste něco jako architekt, investor a starosta v jedné osobě. Než se pustíte do díla, máte před sebou holou pláň. Jen louky, lesy, jezera a pod.
   Vaším úkolem je vybudovat velké a prosperující město, kam se budou lidé s radostí stěhovat. K tomu je třeba samozřejmě vytvořit pracovní příležitosti v podobě průmyslových zón, vybudovat obchodní domy, postavit provozuschopné komunikace, aby lidé mohli denně dojíždět do práce. Stejně tak musíte zajistit rozvod elektřiny do všech oblastí vašeho města, dát lidem dostatek prostoru pro stavby rodinných domů, zajistit bezpečnost na ulicích a zřídit dostatek policejních a požárních stanic.
   Budete-li úspěšní, vaše investice se vám vrátí a vy si budete moci dovolit stavby nákladnějších komplexů, jako jsou letiště, přístavy, či provozovat moderní jaderné elektrárny. Dopravu můžete zajišťovat i železnicemi a zbude-li vám volný pozemek, nezapomeňte ani na parky, které určitě zkrášlí vzhled vašeho města.
   Abyste to však neměli tak jednoduché, bude třeba důkladně kontrolovat celou řadu faktorů. Postavíte-li málo policejních stanic, lidé se vám do města nenastěhují. Nastavíte-li nízké daně, nezbudou vám peníze na údržbu silnic. Zkrátka mezi vším budete muset volit vhodné kompromisy. Jedině tak budete mít dost financí na opravu škod způsobených zemětřesením, povodní, všeničícím tornádem či nedej bože výbuchem jaderné elektrárny.
  

- zpět na seznam seznam strategických her -Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Civilizace 2 96 %
 2.  Civilizace pro windows 95 %
 3.  Civilizace 94 %
 4.  Colonization 90 %
 5.  Warcraft 88 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Civilizace 2 2017
 2.  Civilizace pro windows 1811
 3.  Civilizace 1683
 4.  UFO - enemy unknow 1493
 5.  Colonization 1466
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U