Transport Tycoon


 kategorie: strategie
 rating: 84 %
 rok výroby: 1994
 společnost: Microprose
 velikost: 2475 kB
 downloadů: 1271
 download: tycoon.zip, (2)
 midi: -
 čeština: tycooncz.zip
 podobné hry: -

   Hráli jste si jako malí s autíčkama? Určitě jo, ale rozhodně jste jich nedokázali ovládat víc jak pět až deset najednou. A teď si představte, že jich máte zvládnout několik set. K tomu zhruba stejný počet vlaků a jako bonbónek několik desítek letadel a lodí. Super ne?!
   A teď vážně. Transport Tycoon je hra, která vám umožní zažít pocit kdejakého dopravního manažera. Vše začíná v roce 1930 a jako majitel dopravní firmy stojíte před úkolem zajistit transport důležitých surovin do továren a podniků, které je ke své produkci potřebují. A tak stavíte sítě železnic, budujete zastávky a vozíte zboží. Z každé takové uskutečněné zakázky máte samozřejmě slušný zisk, který můžete opět investovat do rozvoje vaší dopravní infrastruktury. Kromě přepravy zboží můžete vydělávat též přepravou cestujících. To sice není tak výnosné, ale podporuje to rozrůstání měst a peníze takto investované jednotlivým městům se vám v krátké době vrátí.
   Jak se rozvíjí vaše dopravní společnost a utíká čas, objevují se nové a modernější stroje, výkonnější lokomotivy, velkokapacitní autobusy, nadzvuková letadla, vlaky jezdící na magnetickém polštáři a další. Navíc nekontrolujete jen správnost umístění svých investic, ale je třeba hlídat i konkurenční firmy, které trpělivě čekají na vámi promeškané zakázky. Zkrátka super hra na netradiční téma. Opravdu vřele doporučuju!
  

- zpět na seznam strategických her -


Ratings top five

 


 


Přidat k oblíbeným


Copyright © 2001-2002
   
    
 1.  Civilizace 2 96 %
 2.  Civilizace pro windows 95 %
 3.  Civilizace 94 %
 4.  Colonization 90 %
 5.  Warcraft 88 %
  
 

Downloads top five

 

 1.  Civilizace 2 2017
 2.  Civilizace pro windows 1811
 3.  Civilizace 1683
 4.  UFO - enemy unknow 1493
 5.  Colonization 1466
  
 
Abandonware stránky

Aaargh Games

Abandonware

TOP100

CzechAbandonware

TOAR

GameRing

EliteToplist

GamesAlliance

NoArcade

Ghoulz

top200

Abandonware-top219

Top56

ABC Top sitesK
U
P
T
E

S
I

N
O
V
O
U

H
R
U